SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dubbelkarrott 10177398
*
nr 1017 7398
Dubbelkarrott
England, pläter, längd: 28 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 19:51:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 15:02:27
1
100 kr
8/2 11:16:16
2
150 kr
8/2 11:48:27
3
200 kr
8/2 16:13:05
4
Vinnande bud
8/2 16:59:32
5
300 kr
8/2 16:59:32
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarrott engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Dubbelkarrott
Läs om budbetjänten
nr 1017 7398
Dubbelkarrott
England, pläter, längd: 28 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 15:02:27 | 1 | 100 kr |
8/2 11:16:16 | 2 | 150 kr |
8/2 11:48:27 | 3 | 200 kr |
8/2 16:13:05 | 4 | Vinnande bud |
8/2 16:59:32 | 5 | 300 kr |
8/2 16:59:32 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarrott engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41